Menu

Niezależna myśl polityczna

Ew. J. 8,7

niepoprawnamyslpolityczna

Afera w sprawie współpracy Lecha Wałęsy z SB. Kiedy to było? Nawet jeżeli ktoś z kim coś to nie zmienia faktu, że człowiek ten zrobił wiele dla wolności Polski. Fachowcy prognozują kolejne ciemne chmury nad krajem z tego powodu. Komu chodzi o czarny scenariusz? Odpowiedź wydaje się banalnie prosta, wręcz retoryczna.

Poco odgrzebywać stare dzieje skoro w dzisiejszych czasach dzieje się tak samo? Partia, która idzie na współpracę z wdową zmarłego komunisty, mordercy górników, jest tak bardzo nieskazitelnie czysta? Wniosek nasuwa mi się jeden – gdyby dalej istniał komunizm i jedna słuszna partia słynny prezes, jego detektyw szli by w pierwszym szeregu pochodu, prostowaliby dumnie klatki piersiowe przy wnoszeniu sztandaru na kolejnym zjeździe partii. Zniszczyć wszystko, niepisane, niekwestionowane motto partii.

Degradacja kraju, jego ekonomiczne zadłużenie, bieda, donosicielstwo, ogłupienie ludu. Dać im ochłapy ze stołu, a samemu posadzić na stołkach bezmyślne lizusostwo, które utopi kraj w szambie.

Uszanować demokratyczną wolę większości? Coraz trudniej. Nikt nie tęskni za POstkomunistami. Niestety opcji alternatywnych brak. Trzeba więc zacząć się bać na poważnie.

© Niezależna myśl polityczna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci