Menu

Niezależna myśl polityczna

„Mają na nas haka”

niepoprawnamyslpolityczna

Gdy byłem małym chłopcem to w telewizji leciały obrady okrągłego stołu. Nie wolno było krzyczeć ani śmiać się. Takie emocje przed ekranem czarno białego telewizora wywoływał jedynie wyścig pokoju oraz seriale "Niewolnica Izaura" oraz "Dynastia". Co wtedy widzieli polacy? Farsę? Po latach do obiegu publicznego przedostały się zdjęcia wznoszących kieliszki ludzi opozycji i odchodzących do lamusa członków partii

Świat podziwiał nas za pokojowe przemiany polityczne. Wszyscy pamiętali o zbrodniach, ale przez lata nikt nikogo nie rozliczył. Nie rozstrzelano dygnitarzy. Musiał być układ. Na każdego zastawiono wędkę i jak tylko coś komuś nie zagrało podsuwano haczyk.
Nikt nie oddaje łatwo władzy. Nikt.
Członek zarządu trzyma się rękami i nogami stołka gdy rada nadzorcza chce go wymienić na lepszy model.
Radni, pseudo politycy, wszyscy skaczą z kwiatka na kwiatek byle tylko być blisko koryta. Nie władzy. To umieć trzeba, a wszyscy, którzy posiadali taką zdolność już do polityki się nie mieszają albo odeszli z tego świata.
Najlepszym motylem jest pan Leszek Miller. Spadek poparcia lewicy, to idę do samoobrony. Poprawiło się po lewej stronie? To wracam. I pogrążam ją do końca. Przyszedł czas na odejście. Nikt nie ma odwagi go rozliczyć z jego nieudolności politycznej. Towarzyszy też trzeba mieć na oku.

Zmarł kolejny dyktator. Jego żona żyje w najlepsze. Posprzątała mieszkanie. Odpokutowała? Pozostanie żoną tego, który wydał rozkaz strzelania. Zdradzona przez męża za jego życia, skąd nagle takie wyrzuty sumienia? Pasuje rządzącym, bo gdyby zamiast dogadywać się przy okrągłym stole rozstrzelano tą całą opozycję (czy wiesz kto wydałby rozkaz?) to mówili by jej „ciociu, towarzyszko”.

© Niezależna myśl polityczna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci