Menu

Niezależna myśl polityczna

Słaba pamięć ministra

niepoprawnamyslpolityczna

Były minister finansów, człowiek mający decyzyjny wpływ na przyszłość Rodaków stanął przed komisją do spraw amber hołd.

Pochłonięty kradzieżą pieniędzy z OFE, zasłaniał się brakiem pamięci, twierdząc, że dużo większym problemem był kryzys w strefie euro. Sprawę amber gole zostawił wiceministrowi. Sam nie był w stanie trzymać swoich łap na dwóch workach złota.

Obecna władza, zajęta sobą, za cenę bałaganu ekonomiczno gospodarczego nie jest w stanie, i nie ma czasu najwidoczniej, zająć się sprawą procederu przywłaszczenia sobie oszczędności z jakich finansowana miała być nasza przyszłość.

Polityka

niepoprawnamyslpolityczna

Świat bez polityki?

Będąc młodym i naiwnym uważałem, że "dobry" polityk to osoba, która potrafi negocjować i działać przeciw złu, chroniąc swoich wyborców. Z czasem poznałem ludzkie charaktery.

"Silny" polityk? To marionetka, za którą stoją interesy.

Idąc tym tropem szybko można pojąć, że brak stabilizacji na świecie to dzieło marionetek.

Brak własnego rozumu, brak pamięci obłędach historii, nie wyciąganie wniosków, a przede wszystkim brak odpowiedzialności i konsekwencji prowadzi świat w niewyobrażalnych skutków. 

Czasy niepewności. Tyle dali nam obecni politycy.

Pozory mylące

niepoprawnamyslpolityczna

Pan Donald Tusk wygrał. On tak. Wygrali też oni, którym przypisuje się kompromitacje. Błędne myślenie, kto twierdzi, że przegrali. Osłabili polską politykę wewnętrzną.

Myślą w perspektywie długoterminowej. Dla polityków w Parlamencie Europejskim liczy się ich interes. On i jego sztab doradców doskonale o tym wiedzą. Nieudolność opozycji, pozbawiona kolej mocy. Tragizm się pogłębia, a światła w tunelu nie widać.

© Niezależna myśl polityczna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci